Kilimines dangos valymas namų salygomis

pagal | 15 spalio, 2023

Kiliminės dangos valymas namuose yra svarbus, kad išlaikytumėte ją švarią, gaivią ir ilgiau trunkančią. Nuolatinis valymas taip pat padeda išvengti alergenų kaupimosi ir išsaugo kilimų grožį. Štai keletas žingsnių, kaip tinkamai valyti kilimines dangas namuose.

Reikmenys ir įrankiai

Dulkių siurblys su kilimų priedu
Kilimo valiklis arba natūralus namų valiklis (pvz., acto ir vandens mišinys)
Sodo siurblys arba dulkių siurblys su šveičiamuoju antgaliu
Valymo šepetys arba šluota
Rankšluostis arba švarus kilimas

1. Dulkių siurblys

Pradėkite nuo dulkių siurblio. Naudojant dulkių siurblį su kilimų priedu, nuvalykite visą kilimą. Būtinai susirinkite visus dulkes ir smulkias šiukšles.

Atkreipkite dėmesį į kilimo kraštus ir sunkiai pasiekiamas vietas. Dulkių siurblio antgalis turėtų pasiekti net mažas spragas ir kampelius.

2. Valymas

Po dulkių siurblio naudojimo, eikite prie švaraus kilimo valymo. Galite naudoti specialų kilimo valiklį arba natūralų valiklį, pagamintą iš vieno dalies acto ir keturių dalių vandens mišinio. Jei naudojate valiklį, visada perskaitykite etiketę ir vadovaukitės gamintojo rekomendacijomis.

Patepkite šį mišinį ant kilimo paviršiaus. Jei tai dideles dėmes naudojant valiklį, būtinai naudokite rankšluostį ar šluotą, kad neprarastumėte. Naudojant acto ir vandens mišinį, tiesiog antgaliu pašluokite šį mišinį ant kilimo.

Palikite kilimą kelias minutes, kad valiklis galėtų prasiskverbti į kilimo audinį.

3. Valymo procesas

Naudodami valymo šepetį ar šluotą, darykite švelnius ciklais, trinant kilimo paviršių. Nepultas arba nebūtinai nepraraskite kilimo, siekiant išvengti galimų audinių pažeidimų.

Jei pastebite sunkias dėmes, galite juos papildomai trinti su švariu šepetuku ar šluota. Tačiau būkite atsargūs, kad nesugadintumėte kilimo audinio.

Palikite kilimą visiškai išdžiūti. Tai gali užtrukti kelias valandas ar net dieną, priklausomai nuo oro sąlygų ir kambario drėgmės.

4. Pabaigos priežiūra

Po to, kai kilimas yra visiškai išdžiūvęs, vėl naudokite dulkių siurbį, kad pašalintumėte likusius dulkes ir likučius, kurie gali būti likę iš gilios valymo.

Jei reikia, šukuokite kilimą šukuosena, kad būtų atstatyti pluoštai ir grąžintas natūralus atspalvis.

Kiliminės dangos valymas yra būtinas procesas, kuris padeda išsaugoti švarą ir išvaizdą namuose. Rinkitės tinkamą valiklį, dirbkite švelniai ir atidžiai, ir jūsų kilimai išliks gaivi ir švari. Jei turite vertingų ar jautrių kilimų, galite manyti apie profesionalų valymą kartą per metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *